Meer nieuws


Archief

Auteur: MJanssen Steenberg | Geplaatst op: 17 februari 2026

Organiseer je Intercollegiaal Overleg in 2026? Vraag vóór 1 april accreditatie aan!



Intercollegiaal Overleg (IO) is een praktische en laagdrempelige manier om als optometrist gericht te werken aan je professionele ontwikkeling. Door met collega-optometristen casuïstiek, werkwijzen, dilemma’s en inzichten te bespreken, scherpt je niet alleen je inhoudelijke kennis aan, maar ontwikkel je ook vaardigheden zoals klinisch redeneren, reflecteren, communiceren en het onderbouwen van keuzes. IO helpt bovendien om van elkaar te leren, blinde vlekken te herkennen en de kwaliteit van zorg op de werkvloer structureel te versterken.

IO kan plaatsvinden binnen een kwaliteitskring, maar dat is zeker niet de enige mogelijkheid. Je kunt het ook organiseren in een andere setting, bijvoorbeeld met bevriende optometristen, met collega’s binnen je eigen organisatie, of in een klein vast groepje dat elkaar periodiek spreekt. Belangrijk is dat het overleg een duidelijk doel en een herkenbare opzet heeft, zodat deelnemers daadwerkelijk kunnen reflecteren en aantoonbaar werken aan deskundigheidsbevordering.

Laat je IO accrediteren via het KP, dan wordt deelname ook administratief een stuk eenvoudiger. Na accreditatie ontvangen deelnemers namelijk automatisch punten in hun digitale portfolio. Dat zorgt voor minder losse administratie achteraf én maakt de waarde van het overleg direct zichtbaar binnen het kwaliteitsregister.

Organiseer je in 2026 Intercollegiaal Overleg en wil je dat deelnemers hiervoor punten ontvangen? Vraag dan tijdig accreditatie aan bij het KP (ADAP). De uiterste aanvraagdatum is 1 april 2026.

Links